Ana içeriğe atla
çalındı..

saflık dediğimiz şey. bi'şey katılmamış,yabancı maddelerle karışmamış,temiz olan şey. saflığım çalındı. içimde binlerce düşünceler var ordan burdan,benim saflığım artık gözükmeyecek kadar az. 

fikirler; zihnimize hapsettiğimiz alakalı/alakasız şeyleri birleştirip yeni oluşturulan şey. fikirlerim çalındı. yeniden yarattığım şeyler başkalarının zihnine girip onlarla yaşadılar.

hikaye; insanların hayatlarında yaşanılan hislerin kendilerinde bıraktığı iz üzerine karakterini oluşturdukları şey. hikayem çalındı. çok tutuldu umutsuzluk/mutsuzluk/yok olmuşluk. çalındı ve yaşamışlar gibi anlatıldı. 

kelime; bazen tek başına bazense cümleler olarak kendimizi ifade etmeye çalıştığımız şey. kelimelerim çalındı. anlattığım şeyleri ısrarla anlamadılar. onlar nasıl anlamak istiyorlarsa o şekilde yeniden biçimlendi cümlelerim. anlamlarını kaybettiler,bazen kelime bazense tüm cümlelerim düşüp gitti satır aralarından. parmaklarıma çarptılar tutabildiğimi aldım,sakladım onlardan. belki bi' gün değerlenirler hala benim için değerlilerken. 


     bunları deniz kenarında mükemmel bi' manzarada anlatsam ne güzel olurdu. ne iyi,ne güçlü hissederdim kendimi. gülümserdim anlatırken,yanımda beni iyi hissettiren kareler gördükçe. ama ben bunları karanlık bi' odadan yazıyorum. aynadan gölgemsi yansımamı görüyorum. onu da zorluyorum bunlara şahit olması için. ne zaman bi' cümle yazacak olsam o da uzatıyor ellerini. sonra geri çekiliyor,kahvesinden bi' yudum alıyor. ama biliyorum ki o hissetmiyor,siz de hissetmiyorsunuz.( kendinize yakın bulmadığınız sürece ) 

paylaşılmayan yüzlerce yazı,binlerce düşünce var. oysa burada çok yenilermiş gibi duruyor. buraya yazana kadar kaç kere ezip geçtim hepsinin üzerinden. hala çok yer kaplıyorlar kafamda,kalbimde,dilimde. konuşma,yaz dediler. yazdıkça azalır dediler. belki bir süreliğine durağanlaşıyor ama kati'yen azalmıyor. sanki susamamışım ama herkes bana "sakın susama,suyumuz yok." demiş gibi. canım istemiyor ama psikolojik olarak su içme isteği doğuyor içime. sanki o sudan aldığım her yudum içimdeki yanardağı söndürecekmiş gibi. söndürmeyecek tabii ki, o yanardağ daha fazla su için daha fazla alevlenecek, her yere dağılacak. hepsi bu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

en büyük ceza.

bi' insana verilen en büyük ceza ne olabilir?
yalnızlık?
sevgisizlik?
aşk olmayan bir hayat?

bi' insana verilen en büyük ceza umutsuzluktur. umutsuz kalan bir insanın yapabileceği hiçbir şey yok. hiçsizliği umutsuzluk olarak benimser. umutsuzluk hiçsizliktir. ne uyanmaya,ne yaşamaya,ne yarına umut beslenmez. 

kaybedecek hiçbir şeyi olmayandan korkulur derler. kaybedecek bi' şeyi olmayan biri bile savaşa girmeyi ve onu kazanmayı umut eder. ama umutsuzsanız savaşa bile girmezsiniz. asıl zarar karşıdakine değil de hep kendinedir. kendine ihanet eder. kendinden vazgeçer.

siz hiç kendinizden vazgeçtiniz mi?
ama böyle bir iki fedakarlık yaptığınız aşk dolu maceralarınızdan bahsetmiyorum.
kendinizi karşıya koyup ona hoşçakal dediniz mi?
aşka,alkole,güneşe,insanlara değil de kendinize karşı umudunuzu yitirdiniz mi hiç?

o kadar şey yaşayıp,o kadar şey düşünüp,kendinizi tanıdığınızı zannedip asla dile dökemediğiniz oldu mu? konuşmaya çalıştıkça tüm kelimeler birbirine dolandı mı hiç?

yanlışlar…

belki önemlidir.

böyle aniden küçük bir farkındalık geliyor insana. 
bazı anların ne kadar önemli olduğuna,
bazı cümlelerin ne kadar anlamlı olduğuna dair.
öyle farklı hisle doluyor ki için bazen, canını takas edecek olsan yine de yaşamak istiyorsun o anı.
zaman kavramını sokunca olaya tat kaçıyor orada.
çünkü zaman bir çakmak gibidir.
yaşadığın an, yeni aldığın bir çakmaktır. 
zaman geçtikçe, çakmağın gazı bittikçe, ateşin etkisi azalır. 
uzun zaman sonra;
ya gazı biter, etkisi yok olur.
öyle kuytuda köşede unutulur.
ya da güneşin altında durur,
günden güne ısınır en sonunda da patlar. 
zarar verir.

tutundukların, inandıkların, yaşadıkların da bu şekilde yolunu bulur.
ya unutursun zamanla, değerini kaybederler;
ya da hiç beklemediğin bir anda deliye döndürür insanı.

ben kararsızım.
bir sözün, bir anın önemi hep hissedilmeli mi? bilmiyorum.
tek taraflı olması beni biraz üzer sanırım.
sen onca zaman o önemi koruyacaksın, bir sözü hayatının her anında taşıyacaksın
ama onun sahibinin umurunda bile olmayacak..
yoksa bu kadar ö…

hazine.

kimseyi istediğim gibi hayatımda tutamayacağımı kabullendim. 
herkesin kendi tercihleri olduğunu ve kimsenin yanımda olma mecburiyeti olmadığını anladım. kimseye mecbur olmadığımı, öyle ya da böyle yola devam etmem gerektiğini öğrendim.
atıyorum " x " kişisi hayatımdan çıktığında, yanımda kimse olmasa bile her şeye yeniden başladım. "hayatım güzel, o hayatımda olsa daha güzel olurdu ama değil" diye diye devam ettim. 
insanların damarına basıldığında bir şeylerin eksildiğini, ikna etmek yerine onu kaybetmeye başladığımızı fark ettim. birini kırk kere aradığınızda bunun verdiğiniz değerle değil de aslında kendi iç savaşımızla ve kendimizi yenmek istememizle alakalı olduğunu düşünmeye başladım. 
böyle böyle hayatıma ve kendime bir şeyler katmaya başlarken, arkasından duygularımı kontrol edebilmeye başladım. başlarda baya faydası vardı, iç huzuruma. uzun zamanlar geçti, hayatımdan insanlar gelip geçtiler. sonra bir gün mutlu olmam gereken, sevdiğim bir ortamda mutlu olmadığ…