Ana içeriğe atla
+Ya en çok neyi merak ediyorum biliyor musun? birisini ne kadar sevdin,ne yaşadın da bu kadar net cümleler.. 
bak etrafımdaki insanlar bir şey danışmak için bana gelirler hep. çok güçlü olduğumu söylerler,çok fazla şey yaşadım çünkü. ama emin ol ben bile böyle net cümleler kuramıyorum. 
ilk defa yaşıtım olarak benden daha güçlü birisiyle karşılaştım çok ciddiyim bu konuda.


-hayatım birilerini kırmamak üzerine kuruluydu. çok fazla insanı mutlu ettim,çok fazla darbe aldım.küçük büyük önemi olmadı hepsini kaldırabildim. önemli olan çevremdeki insanlardı,kendimi hep geride tuttum. sonra her insanda olduğu gibi benim de hayatımın önemli anları,dönüm noktaları oldu. bi' ara psikolojim bozulana kadar düşündüm,beynimi yordum. ve bazı şeyleri hak etmediğimi fark ettim. 

verdiklerimle aldıklarım arasında uçurumlar vardı. sonra ise en büyük darbemi aldım. ve düşünmemin hiçbir boka yaramadığına inandım o dönem. bencilleştim. 

bi' önceki kişiliğimi bi' kenara koyup yeni bi' kişilik yerleştirdim bedenime diyemem. önceki kişiliğimi karşıma koyup ona sağlam,keskin vuruşlar yaptım. kapı gibi bi' kişiliğim oldu. düşünmedim insanları,düşünmedim ne düşündüğümü. hissettiklerimi de düşünmedim hiç. mutlu olmaya baktım,nerde mutluysam orada kaldım. yüzüm asıldığında kaçtım oradan.

ama yontmaya,dokunmaya kıyamadığım bi' özelliğim vardı o da vicdanımdı. her ne yaptıysam,düşünmesem bile vicdanımla beraber ayrıldım o masadan.kimseyi kırmadan ama kendimi de üzmeden.  

şimdi ise yaşıyorum bi' şekilde. sorgulamamaya çalıştığım dönemlerdeyim. yeni bi' düzen kurdum,bi' engel çıkana kadar da böyle gider gibi.

Yorumlar

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Sesimi sevmiyorum demenin sebebini galiba anladım. Kelimelerle kendini cok daha iyi ifade ediyormuşsun doğrusu sana bakınca böyle şeyler yazabilecek nitelikte olduğunu düşünmüyordum. Yanılttın. Fazla uzatmıyorum sadece diğer yazılarını bekliyorum. Manuş Baba- Bırak Seveyim Rahat Edeyim bu da benden sana Sofar'ı seversin bilirim. Haydi güle güle

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

hazine.

kimseyi istediğim gibi hayatımda tutamayacağımı kabullendim. 
herkesin kendi tercihleri olduğunu ve kimsenin yanımda olma mecburiyeti olmadığını anladım. kimseye mecbur olmadığımı, öyle ya da böyle yola devam etmem gerektiğini öğrendim.
atıyorum " x " kişisi hayatımdan çıktığında, yanımda kimse olmasa bile her şeye yeniden başladım. "hayatım güzel, o hayatımda olsa daha güzel olurdu ama değil" diye diye devam ettim. 
insanların damarına basıldığında bir şeylerin eksildiğini, ikna etmek yerine onu kaybetmeye başladığımızı fark ettim. birini kırk kere aradığınızda bunun verdiğiniz değerle değil de aslında kendi iç savaşımızla ve kendimizi yenmek istememizle alakalı olduğunu düşünmeye başladım. 
böyle böyle hayatıma ve kendime bir şeyler katmaya başlarken, arkasından duygularımı kontrol edebilmeye başladım. başlarda baya faydası vardı, iç huzuruma. uzun zamanlar geçti, hayatımdan insanlar gelip geçtiler. sonra bir gün mutlu olmam gereken, sevdiğim bir ortamda mutlu olmadığ…

takıntılıyım.

her ne kadar aksini iddia etsek de bilim ve topluma göre normal olmayan şeylere sahip olduğumuzda bu durum hoşumuza gidiyor. obsesif kompulsif problemi olanlar bundan her ne kadar nefret etse de bunun onu ön plana çıkardığını düşünüp bunu belirtip, kendisine daha farklı bakılmasını istiyor. 

takıntılarımız yani dikkat ettiğimiz ve bir şeyin kendimize göre olanını istiyor oluşumuz, bizi farklı yapıyor diye düşünüyoruz. bu yüzden bunu her fırsatta belirtme ihtiyacı duyuyoruz. bizim söylediğimiz şeye dikkat edilsin, e düzen de biraz buna göre olsun istiyoruz. her ne kadar bu durumdan kopmak istesek de aslında içten içe bundan hoşlanıyoruz. 

herkesin bir problemi var, genele baktığında kimse "normal" değil. bu sınırlar içinde mutlu olmaya çalışırken biriyle oturup muhabbet ettiğinizde konu takıntılara geldiğinde sorsan bir çok şeye dikkat eder, katı kuralları vardır ve bunların dışına çıkmaktan hiç hoşlanmaz ve o sınırlara girilmesine de izin vermez. ama hayatını dinlediğinde bir …

doğruluktaki yanlışlık.

neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veremiyorum. eskilerde her şey daha netti. ya yanlıştı ya da doğru. ayakkabın pembeydi mesela. şimdi ise pembe değil,  vişne çürüğü, koyu pembe, çingene pembesi ya da toz pembe.

mesela normalde elma sevmediğinizi düşünün ama elmalı salata yediğinizde çok beğenebilirsiniz. yani sonuç olarak elmayı seviyor musunuz sevmiyor musunuz bunun cevabı asla net değil.

bir olayı da saf/ham olarak değerlendirmek imkansız. yalan söylemek normal olmaması gereken bir hareket mesela ama durum bazen öyle bir hale gelir ki yalan söylemek tek mantıklı hareket olur. bu durumda nasıl değerlendirme yapabileceğimizin bir ölçütü yok. iş tamamen vicdana ve hayat düşüncene kalıyor. 

sevmediğiniz biri sizden habersiz 2 dakikalığına kaleminizi almıştır, siz ise arkasından söylenir durursunuz mesela. bir de sevdiğiniz birinin bunu yaptığını düşünün o zaman belki bunun üzerine 1 saniye bile kafa yormazsınız. yani bu durum tamamen duruma, kişilere, zamana ve psikolojinize bağlı o…