Ana içeriğe atla
siz hiç yağarken yolundan geri dönüp yukarı çıkan kar gördünüz mü? ben görmedim. çünkü gerçek şeyler amaçlarından,yollarından vazgeçmezler.

hislerimiz de gerçek sayılmaz mı bizim için? inandığımız hislerimizle neden yolun sonuna kadar gidemiyoruz? evet engeller çıkıyor,evet hislerimiz değişiklik gösterebilir ama bu vazgeçmemiz gerektiğini göstermemeli.

yağan kar,rüzgar olsa da düşüyor asfalta,güneş çıksa da konuyor parmağımıza. o bile tamamlıyor yolunu ne olursa olsun. biz ise sırf duygularımızda ufak bi' oynama oldu diye anında geri dönüyoruz/başka yola sapıyoruz. bu kadar güçsüz olacak ne yaşadınız? daha doğrusu ne kadar bi' şey yaşamadınız da bu kadar güçsüzsünüz? çok mu seçenek var önünüzde? çok fazla mı akıl çelecek şeyleriniz var? başında inandığınız yoldan alıkoyan şeylere nasıl bu kadar dayanaksız olabilirsiniz? bu hayatta siz varsınız ve siz kendinize bile hakim olamıyorsunuz. güneşin önüne bulut geçti diye başka tercihler yapıyorsunuz. güneşi tekrardan görebilir miyim heyecanı yok,yeni güneş aramaya başlanıyo anında. bu ne bolluk? bu ne israf? umarım bi gün güneşinizi pardon güneşlerinizi kaybedersiniz de o güneşin önüne geçen bulutun değerini anlarsınız. ve yağmurun kucağında bulursunuz kendinizi. çünkü siz,kaybetmeden değer bilmeyenlerdensiniz. iyisi mi bi güneş bulduysanız onun ışıltısını kaybetmemek için azıcık uğraşın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

en büyük ceza.

bi' insana verilen en büyük ceza ne olabilir?
yalnızlık?
sevgisizlik?
aşk olmayan bir hayat?

bi' insana verilen en büyük ceza umutsuzluktur. umutsuz kalan bir insanın yapabileceği hiçbir şey yok. hiçsizliği umutsuzluk olarak benimser. umutsuzluk hiçsizliktir. ne uyanmaya,ne yaşamaya,ne yarına umut beslenmez. 

kaybedecek hiçbir şeyi olmayandan korkulur derler. kaybedecek bi' şeyi olmayan biri bile savaşa girmeyi ve onu kazanmayı umut eder. ama umutsuzsanız savaşa bile girmezsiniz. asıl zarar karşıdakine değil de hep kendinedir. kendine ihanet eder. kendinden vazgeçer.

siz hiç kendinizden vazgeçtiniz mi?
ama böyle bir iki fedakarlık yaptığınız aşk dolu maceralarınızdan bahsetmiyorum.
kendinizi karşıya koyup ona hoşçakal dediniz mi?
aşka,alkole,güneşe,insanlara değil de kendinize karşı umudunuzu yitirdiniz mi hiç?

o kadar şey yaşayıp,o kadar şey düşünüp,kendinizi tanıdığınızı zannedip asla dile dökemediğiniz oldu mu? konuşmaya çalıştıkça tüm kelimeler birbirine dolandı mı hiç?

yanlışlar…

hazine.

kimseyi istediğim gibi hayatımda tutamayacağımı kabullendim. 
herkesin kendi tercihleri olduğunu ve kimsenin yanımda olma mecburiyeti olmadığını anladım. kimseye mecbur olmadığımı, öyle ya da böyle yola devam etmem gerektiğini öğrendim.
atıyorum " x " kişisi hayatımdan çıktığında, yanımda kimse olmasa bile her şeye yeniden başladım. "hayatım güzel, o hayatımda olsa daha güzel olurdu ama değil" diye diye devam ettim. 
insanların damarına basıldığında bir şeylerin eksildiğini, ikna etmek yerine onu kaybetmeye başladığımızı fark ettim. birini kırk kere aradığınızda bunun verdiğiniz değerle değil de aslında kendi iç savaşımızla ve kendimizi yenmek istememizle alakalı olduğunu düşünmeye başladım. 
böyle böyle hayatıma ve kendime bir şeyler katmaya başlarken, arkasından duygularımı kontrol edebilmeye başladım. başlarda baya faydası vardı, iç huzuruma. uzun zamanlar geçti, hayatımdan insanlar gelip geçtiler. sonra bir gün mutlu olmam gereken, sevdiğim bir ortamda mutlu olmadığ…

takıntılıyım.

her ne kadar aksini iddia etsek de bilim ve topluma göre normal olmayan şeylere sahip olduğumuzda bu durum hoşumuza gidiyor. obsesif kompulsif problemi olanlar bundan her ne kadar nefret etse de bunun onu ön plana çıkardığını düşünüp bunu belirtip, kendisine daha farklı bakılmasını istiyor. 

takıntılarımız yani dikkat ettiğimiz ve bir şeyin kendimize göre olanını istiyor oluşumuz, bizi farklı yapıyor diye düşünüyoruz. bu yüzden bunu her fırsatta belirtme ihtiyacı duyuyoruz. bizim söylediğimiz şeye dikkat edilsin, e düzen de biraz buna göre olsun istiyoruz. her ne kadar bu durumdan kopmak istesek de aslında içten içe bundan hoşlanıyoruz. 

herkesin bir problemi var, genele baktığında kimse "normal" değil. bu sınırlar içinde mutlu olmaya çalışırken biriyle oturup muhabbet ettiğinizde konu takıntılara geldiğinde sorsan bir çok şeye dikkat eder, katı kuralları vardır ve bunların dışına çıkmaktan hiç hoşlanmaz ve o sınırlara girilmesine de izin vermez. ama hayatını dinlediğinde bir …